نشست خبری محسن رضایی، شهردار محمودآباد برگزار شد.
۸ مرداد, ۱۳۹۷
بازدید شهردار محمودآباد از اجرای پل کوچه باران ۲۴
۱۱ مرداد, ۱۳۹۷

کتابچه جذب سرمایه‌گذار شهر ساحلی محمودآباد تدوین می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از محمودآباد، محسن رضایی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان اظهار داشت: از ابتدای فعالیت در این مجموعه سعی شده تا به امور خدماتی و معیشتی با محوریت گردشگری و به‌کارگیری از ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاران پرداخته شود.

وی افزود: این شهر با داشتن سواحل زیبا، کرانه و دشت یک شهر بی‌نظیر است و مردم آن با فرهنگ‌مداری بالا خادم بسیاری از گردشگران داخلی و حتی توریست‌های خارجی هستند.

رضایی با اعلام اینکه در ۹ ماه فعالیت در این سازمان بر روی سرانه‌های زندگی شهروندان محمودآبادی چون فضای سبز، محیط زیست، معیشت، ساحل و خدمات گردشگری بوده تا به ارائه و اجرایی برنامه‌ها و پروژه‌هایی در این زمینه پرداخته شود، عنوان کرد: تاکنون با مساعدت اعضای شورای شهر و با تصویب اعتبارات متعدد چون جذب تملک دارای، به‌کارگیری از سرمایه‌گذاران کارهای مناسبی در نقاط مختلف شهری اعم از روکش آسفالت، میادین شهری، ساخت و ساز پل‌های متعدد صورت گرفت.

شهردار محمودآباد ادامه داد: احداث جداول و کانیو، پیاده‌روسازی و یکپارچه‌سازی تابلوهای سردرب فروشگاه‌های سطح شهر، دیوارسازی رودخانه در برخی از نقاط شهر، زیرسازی و جدول‌بندی و کانیوو کنارگذر شرقی، کانال‌کشی روباز کنارگذر غربی، ساماندهی فاضلاب‌ها در کنار رودخانه‌ها، مخلوط ریزی کوچه‌های شهری، بازسازی پارک لاله و مصوبه نورافکنی آن در شورای شهر از دیگر برنامه‌های این سازمان بوده که در این ۹ ماهه به اجرا درآمد.

بهره‌برداری کنارگذر شرقی محمودآباد تا سه ماهه آینده

وی با اشاره به پروژه مهم کنارگذر شرقی محمودآباد یادآور شد: این پروژه یکی از شاه‌ کلیدهای بازگشایی گره ترافیکی حوزه شهری است که با تلاش این سازمان تا سه ماهه آینده به بهره‌برداری می‌رسد با توجه به اینکه ۶۰ هزار متر زیرسازی، ۶ هزار متر جدول و کانیوو و ۱۶ هزار متر آسفالت انجام شده است.

رضایی با بیان اینکه در اجرای پروژه احداث کانال کوچه تسلیم بخش که سال ۹۰ استارت کار زده شد، همچنان به کندی در حال اجرا است، گفت: برای تسریع در این پروژه نیاز به تامین بودجه است که اعتبارات شهرداری به تنهایی تامین نمی‌شود و باید از سوی محل تملک دارایی و بودجه دولتی تزریق شود.

شهردار شهر ساحلی محمودآباد یکی از مهمترین پروژه های حوزه شهری محمودآباد را احداث خیابان ۲۰ متری ساحلی مطرح و عنوان کرد: هم‌اکنون مطالعات این طرح انجام و کلیات آن در شورای شهر تصویب شده است و از ظرفیت فنی نظام مهندسی بکار گرفته شد تا در برنامه‌های آتی یک کیلومتر از این پروژه به منظور ایجاد فضای گردشگری با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذار به اجرا درآید.

وی با اشاره به بافت فرسوده محمودآباد از ۱۵۸ هکتار سطح این شهر بیان کرد و گفت: این شهر با این مساحد بافت به عنوان شهر فرسوده معرفی می‌شود که می‌توان با برنامه‌های مناسب پلان خوبی را در این حوزه داشته باشیم.

اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در محمودآباد

رضایی گفت: از دیگر برنامه‌های در حال اجرای این سازمان اجرای طرح استراتژیک توسعه، بازآفرینی طرح، بازنگری طرح جامعه و توسعه، اجرای تفکیک زباله از مبدا و تشکیل کارگروه آن در فرمانداری، تدوین کتابچه سرمایه‌گذاری شهر و شناسایی اراضی قابل ساخت و ساز و ارایه آن به سرمایه‌گذاران و آبیاری تحت فشار در شمال کشور است.

وی با بیان اینکه تاکنون در جهت بکارگیری از نیروی جوان و تخصص در حوزه های مختلف شهری ۱۲ پرسنل را با پرداخت یک میلیارد تومان سنوات بازنشسته کرده و جایگزین آنها از جذب این نیروهای کارآمد انجام گرفت، تصریح کرد: در امر جذب بودجه سال‌جاری نیز با افزایش ۲۰ درصدی به ۲۴.۵ میلیارد تومان مصوب از سوی شورای شهر داشتیم که با بدهی ۳۵ میلیاردی سال‌های گذشته بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

رضایی با تاکید براینکه با همه مشکلات موجود در نفاط مختلف از مدیریت شهری دلیلی وجود ندارد تا میراثی که برای آیندگان است را بر روی زمین قرار دهیم، افزود: به عنوان شهردار و حق مسئولیت در این سازمان باید پاسخگوی شهروندان باشم و به دنبال مطالبات آنها در بخش حوزه شهری در همه زمینه‌ها باشم و با وجود همه حرف و حدیث‌ها نارکارآمدی‌ها را کنار گذاشته و برای توسعه مدیریت شهری گام اساسی برداشت.