نصب چراغ های فانوسی سطح شهر و پارک طاهباز
۴ مرداد, ۱۳۹۷
کتابچه جذب سرمایه‌گذار شهر ساحلی محمودآباد تدوین می‌شود
۸ مرداد, ۱۳۹۷

نشست خبری محسن رضایی، شهردار محمودآباد برگزار شد.

محسن رضایی شهردار محمودآباد  نشست خبری با اصحاب رسانه با ارائه آمار و ارقام و نشان دادن تصاویر و پاور پوینت به بیان کارهای انجام یافته در ۹ ماهه تصدی‌اش شهرداری پرداخت و اعلام کرده که کار بسیاری در این زمان انجام شد.

شهردار محمودآباد با بیان اینکه در حوزه مهم معیشت و گردشگری که همه حوزه‎های شهری ما متاثر از حوزه گردشگری است را یک سر و شکل دیگری خواهد داد، گفت: محمودآباد با داشتن مزیت‎های زیستی فراوان در ساحل و کرانه و همین طور در دشت می‎توانیم بگوئیم یک شهری بی‌نظیر و کم‌نظیر است.

محسن رضایی درباره سرانه زندگی شهری عنوان کرد: ما بر روی سرانه‌های زندگی شهری در طول مدت حضورمان نگاه ویژه داشته‌ایم چون سرانه زندگی مثل سرانه فضای سبز، محیط زیست و معیشت و حوزه‎های دیگر که ما را به سمتی می‌برد که شهر متفاوت‌تری داشته باشیم و ساحل یک سرانه بسیار خوبی برای ارائه خدمات به گردشگران است که ما در همه این حوزه‎ها برنامه داشتیم.

وی درباره شکل ظاهری خیابان سطح شهرخاطر نشان کرد: مسئله تابلوها در خیابان‌ها و سطح شهر یک مسئله عمده و مشکل بود و اگر کسی بخواهد تبلیغاتی انجام دهد باید بر اساس یک چهارچوبی با هماهنگی واحد روابط عمومی و تعامل با واحد زیباسازی این کار را انجام دهد و الان تابلوهای واحدهای خدماتی یکسان‌سازی شده و بقیه تابلوها هم در حال یکسان‌سازی است.

شهردار محمودآباد خطاب به بازاریان با بیان اینکه ما ۱۰ تن بتن را از وسط بلوار صدف که ناهمگون بود را بیرون کشیدیم، گفت: این مسئله زیبنده شهر توریستی ما نیست و بازاریان باید به این نکته توجه کنند.

رضایی در خصوص کوچه‌های خاکی سطح شهر و مشکل منطقه گلشهر بیان کرد: گروه لکه‌گیری آسفالت شهرداری خیلی ماهر هستند و کوچه‎هایی که تا ۵۰ سال خاکی بود الان آسفالت شد و از فرماندار شهرستان خواستار دریافت اعتبار بیشتر از محل تملک و دارایی و سایر بودجه‎ها برای اتمام پروژه جمع آوری فاضلاب(اگو شهری) در منطقه گلشهر هستیم.

شهردار محمودآباد درباره زیبایی در شب گفت: یکی دیگر از برنامه‎های شهرداری جذاب کردن شهر در شب برای گردشگران بوده که شب محمودآباد با نصب چراغ‌های دکوراتیو فانوسی ادامه خواهد داشت و در ادامه تمامی چراغ‎های وسط بلوار خیابان امام(ره) به زودی تعویض و چراغ جدید جایگزین خواهد شد و این کار برای زیبایی بهتر شهر انجام می‌شود که پیمانکار آن هم انتخاب شده است.

رضایی افزود: شهردار باید بیاید و در حوزه مالی شفاف‌سازی کند و به شهروندان اعلام کند و غوغاسازی نکند اگر خواستیم فردی را قضاوت کنیم نباید بر اساس خلق و خوی خودمان پیش ببریم بلکه با شاخص‌ها قضاوت کنیم و در طی ۳۰ ماه شهرداری چمستان و محمودآباد و دوره جدید ۹ ماهه در اینجا یک روز حقوق معوق پرسنل نداشتیم و می‌شود.

شهردار محمودآباد تصریح کرد: به یک مدیر اجازه دفاع دهیم من ۹ ماه سکوت کردم و حرفی از عملکردم نزدم اما رفتاری می‌شود که انگار ما هیچ عملی انجام ندادیم و پروژه عمرانی بخش کوچکی از عملکرد شهرداری بود و ما نباید برای آیندگان بدهکاری به جا بگذاریم.

وی یادآورشد: محمودآباد داری ۱۵۸ هکتار بافت فرسوده است که مشخص می‌کند محمودآباد یک شهر بسیار فرسوده است و همچنین طرح بالادستی شهرداری هیچگاه تدوین نشد و ما داریم آن را بازآفرینی می‌کنیم چون اگر یک سرمایه‌گذار بیاید و بر اساس اصل ۲۰ درصد نتوانیم شهر را گسترش دهیم فرصت سرمایه‌گذاری در شهر را می‌گیریم و فرصت جدیدی ایجاد نکردیم.

رضایی تاکید کرد: این شهر در یک حدی ظرفیت دارد که باید در این شرایط افقی‌سازی کنید و ما در محمودآباد براساس مجوز استانداری می‌توانیم در دوهزار متر مربع زمین پروانه یک ساختمان پنج طبقه را بدهیم و برای بنای بیشتر باید به کمیسیون‌های مختلف بروند تا بتوانند مجوز اخذ کنند.

شهردار محمودآباد درخصوص بودجه مصوب شهرداری عنوان کرد: شهری را تحویل گرفتم که ۳۵ میلیارد تومان بدهی قطعی داشت و الان با احتساب تمام بدهی‌هایی که پرداخت شده ما ۳۰ میلیارد تومان از این بدهی را پرداخت کردیم و این نتیجه زحمات پرسنل شهرداری و شورای شهر و شخص شهردار است چون بودجه مصوب سال قبل ۲۲ میلیارد تومان بوده که نزدیک به ۸ میلیارد آن در زمان تحویل شهرداری محقق شده بود ولی الان با حمایت‌ها در سطوح مختلف درآمد شهرداری محمودآباد به ۳۶ میلیارد تومان رسیده که متمم آن تایید شده است.

رضایی درپایان گفت: در کمیسیون ماده ۷۷ که مربوط به برنامه‌ریزی مالی شهرداری‌ها است در زمان ورود فقط ۲۰۰ میلیون تومان در آن وجود داشت ولی الان در حدود ۱۷ میلیارد تومان اسناد و چک در این کمیسیون است و این ظرفیت بالایی در این دوره از شهرداری به بار آمده است و این افق آینده محمودآباد را روشن می‌کند.